Home Články Objavte čaro kolagénovej pleťovej masky s 24-karátovým zlatom!
Objavte čaro kolagénovej pleťovej masky s 24-karátovým zlatom! PDF Vytlačiť E-mail

Testujete jednu masku za druhou a stále nie ste spokojná? Hľadáte, skúmate, skúšate a výsledky sú menej než uspokojivé? Máme pre vás riešenie v podobe zázračného spojenia molekúl zlata, kolagénu a kyseliny hyalurónovej. Tajomstvo unikátnej masky tkvie v použitých ingredienciách, ktoré pleti prospievajú. Pozrime sa na ne podrobnejšie.

 
Zlato zaručovalo krásu aj egyptskej kráľovnej Kleopatre
Zlato je súčasťou liečiteľstva a kozmetiky odnepamäti. Výnimkou nebola ani vznešená egyptská kráľovná Kleopatra, ktorá verila, že zlato prinesie jej pleti večnú mladosť a krásu. O pozitívnych účinkoch zlata na ľudskú pokožku nepochybujú ani odborníci, ktorí ho podrobujú prísnym výskumom. Výsledky sú jednoznačné. Zlato disponuje schopnosťou zvlhčovať pleť a eliminovať vrásky, ktorých počet narastá s pribúdajúcim vekom. Potvrdili sa aj pozitívne výsledky v oblasti pôsobenia na pigmentové škvrny a nepríjemné dôsledky nadmerného slnenia.

Po aplikovaní masky s obsahom zlata je pleť jemná a pevná, pretože zlato urýchľuje regeneračné procesy prebiehajúce v pokožke. Za túto skutočnosť zodpovedá vlastnosť zlata, ktorá dokáže priviesť molekuly kyslíka až do hlbín kože.

Zaujímavosťou je, že zlato pozitívne vplýva aj na lymfatický systém. Pokožka sa zbavuje toxínov rýchlejšie a efektívnejšie, vďaka čomu je mladšia a krajšia. Antioxidanty sú bojovníkmi proti voľným radikálom, ktoré sú zákernými nepriateľmi ľudského zdravia a krásy.

Zlato dokáže dať navždy zbohom ovisnutej pokožke, pretože zabraňuje nechceným stratám kolagénu a ovplyvňuje štruktúru elastínu, ktoré sú pre krásnu pleť nevyhnutnosťou.

Dobrou správou je, že zlato ako súčasť kozmetiky je vhodné pre všetky typy pleti. Ocení ho predovšetkým suchá pleť, ktorá je náchylná na tvorbu vrások. Hodí sa ako preventívny prostriedok, ktorý zabezpečuje zdravú, mladistvú a žiarivú pokožku.
 
Kolagén spomaľuje starnutie pokožky a zabezpečuje hydratáciu!

Kolagén je druhou významnou zložkou výživnej pleťovej masky. Pravdou je, že kolagén patrí k prirodzeným bielkovinovým súčastiam organizmu človeka a má dominantnú zásluhu na celkovom vzhľade pokožky. Zabezpečuje, aby bola pevná, pružná a hydratovaná.


S pribúdajúcim vekom a vplyvom vonkajšieho prostredia dochádza k narušeniu schopnosti organizmu obnovovať zásoby kolagénu, ktorý sa nachádza vo vrstvách kože pod epidermou. Dôsledky starnutia netreba pripomínať, pretože sú nočnou morou mnohých žien – vrásky, suchá pleť, vlasy bez lesku, lámavé nechty a celulitída.
 

Kyselina hyalurónová je významným ochranným a regeneračným prostriedkom kože

Kyselina hyalurónová je podobne ako kolagén prirodzenou súčasťou ľudského organizmu. Patrí do kategórie polysacharidov, ktoré sú obsiahnuté v tkanivách. Disponujú viacerými úlohami, pričom ich primárnou funkciou je, aby viazali na seba vodu. Z tohto dôvodu je kyselina hyalurónová jedným z popredných hydratačných prostriedkov. Na rozdiel od kolagénu sa HA nachádza v dvoch vrstvách kože – derme i epiderme. Množstvá kyseliny hyalurónovej (HA) klesajú s pribúdajúcim vekom. Pleť stráca hydratáciu, elasticitu a vznikajú vrásky. Riešením pre uvedené príznaky je používanie prípravkov s obsahom HA. Pravidelnou aplikáciou dochádza k obnove pružnosti, pevnosti a za zmienku stojí výrazný vyhladzujúci efekt. HA je jednotkou v poskytovaní regenerácie pokožky, nepriateľom voľných radikálov a škodlivého UV žiarenia. Nesmieme zabudnúť na schopnosť vzácnej kyseliny podporovať obnovu zásob kolagénu a elastínu.
 

Kombinácia 24-karátového zlata, kolagénu a kyseliny hyalurónovej je zárukou mladej a krásnej pleti. Pekná pleť znásobuje príjemný pocit zo samej seba a zvyšuje sebavedomie, čo sa naplno prejaví vo vašom živote!

napísala Mgr. Miroslava Miková redaktorka MARD s.r.o.